Jeżyki na imprezce u Misia. PDF Drukuj Email
niedziela, 04 grudnia 2022 23:27, odsłon: 403

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Super, że moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”. Jeżyki postanowiły troszkę zaszaleć i wybrały się na imprezkę do najmilszej zabawki przytulanki, najlepszego przyjaciela dzieci – Pluszowego Misia. Nasze miśki świetnie się z nami bawiły. Zwiedziły naszą salę, zjadły pyszny obiadek i wesoło tańczyły.

Wspólnie obejrzeliśmy prezentacje o różnych misiach, nawet koala. Każdy z nas ma swojego misia, nie musi on być duży, najważniejsze aby był mięciusi. Wszystkim znane są sławne misie, tj. Kubuś Puchatek, Miś Paddington albo Miś Uszatek. Dzieci w tym dniu brały udział w słodkich warsztatach. Z zaciekawieniem obserwowały proces karmelizacji i  z ochotą tworzyły słodkie arcydzieło. Powstały Miśki, każdy z inna minką. Jeżyki zadawały sporo pytań, dotyczących tworzenia lizaków. Stwierdziły, że to nie jest bardzo trudne, a na pewno bardzo smaczne. Dziękujemy pani Sylwi za spotkanie i lekcję lizakowych wytworów. Na zakończenie kolorowanie konturu misia i zabawy taneczno-ruchowe przy misiowych pioseneczkach.

Agnieszka Prokopiuk

Na zdjęciach możemy zaobserwować zaciekawione dzieci podczas warsztatów tworzenia lizaków. Następnie grupowe zdjęcie i dzieci podczas zabaw taneczno-ruchowych i kolorowaniu misia.