Dzień Misia w Pompikowym Przedszkolu PDF Drukuj Email
niedziela, 04 grudnia 2022 21:07, odsłon: 347

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Dzieci z Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika 25 listopada także obchodziły święto Misia. W tym roku najlepszy przyjaciel maluchów przybrał postać cukrowego lizaka, dzięki uprzejmości Pani Sylwii Pilucik z Rękodzieło w Karmelu, która w naszym przedszkolu przeprowadziła warsztaty robienia lizaków. W warsztatach brały udział dzieci z grupy Żuberków Lisków i Jeżyków.

Wszystkie dzieci lubią lizaki, ale do tej pory żadne z nich nie widziało jak one powstają. Maluchy z zainteresowaniem obserwowały proces produkcji łakoci. Pani Sylwia opowiedziała nam, że lizaki robi się z karmelu, a karmel powstaje z tajemniczych proporcji wody cukru i sekretnego składnika. Następnie powstałą miksturę należy długo gotować żeby powstałą gęsta, ale lejąca się masa. Kolejny krok to dodanie substancji smakowej i barwników, aby w końcowym etapie uzyskać kolorowe lizaki. Z tak przygotowanego karmelu dzieci wykonały swoje Misiowe lizaki. Efekty ich pracy można obejrzeć w galerii. Zapraszamy.

Po lizakowych warsztatach i drobnej konsumpcji swoich wytworów, dzieci z grupy Żuberków udały się na salę SI ( integracji sensorycznej), aby spalić zbędne kalorie. Towarzyszem ich zabaw był oczywiście Miś, którego miały tego dnia przyprowadzić do przedszkola. Miś był świetnym partnerem w ćwiczeniach gimnastycznych, berku, a także pomocnikiem w pokonywaniu toru przeszkód. Pomagał także w odgadywaniu bardzo trudnych misiowych zagadek. Zajęcia sportowe z Misiem sprawiły dzieciom wiele radości.

Bożena Szokało- Jefimiuk

Zdjęcia Halina Pawluczuk, Irena Chmielewska

Początkowe zdjęcia przedstawiają dzieci z grupy Żuberków i Lisków w trakcie warsztatów robienia lizaków. Kolejne zdjęcia przedstawiają dzieci z grupy Żuberków w trakcie zajęć sportowych na sali SI.