„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś” – zabawy integracyjne w grupie Zajączków i Sówek PDF Drukuj Email
poniedziałek, 28 listopada 2022 23:23, odsłon: 476

Pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie mimo upływającego czasu. Każdego dnia pojawiają się nowe bardziej atrakcyjne rozrywki dla dzieci jednak pluszowa maskotka jest ponadczasowa. Miś to symbol dobra, miłości, opiekuńczości, ciepła, którego wszyscy potrzebujemy. Przedszkolaki z grupy Sówek i Zajączków uczestnicząc w kolejnych zajęciach realizowanych w ramach innowacji pedagogicznej spotkały się by wspólnie świętować Światowy Dzień Pluszowego Misia. Święto zostało ustanowione w 2002 roku w setną rocznicę wyprodukowania pierwszego pluszowego misia. Obchodzone jest 25 listopada. Tego też dnia dzieci z naszego przedszkola brały udział w obchodach corocznego święta.

W czasie spotkania maluchy i starszaki bawiły się wesoło. Wśród wielu zabaw tanecznych dzieci miały okazję poznać historię pluszowego misia, a także dowiedzieć się jaki wkład w jego powstanie miał prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt. Nie zabrakło również  zabawnych gości i słodkich niespodzianek. Zajączki i Sówki dzielnie pokonywały tor przeszkód podążając śladami misia, tak by dojść do gawry. Na zakończenie wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe medale.

Ten dzień przebiegał w bardzo miłej, sympatycznej atmosferze. Dzieciom sprawił wiele radości i dostarczył miłych wrażeń.

Justyna Karpiuk

zdjęcia: Barbara Koźluk, Ludmiła Prokopiuk, Jola Wołkowycka

Zdjęcia przedstawiają dzieci i panie z grupy Sówek i Zajączków podczas różnorodnych zabaw muzyczno - ruchowych z okazji Święta Misia.