Dzień Pluszowego Misia w grupie Sarenek – warsztaty krawieckie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 28 listopada 2022 21:44, odsłon: 375

W tym roku przedszkolaki z grupy Sarenek Dzień Pluszowego Misia spędziły w bardzo kreatywny i nietuzinkowy sposób. 25 listopada zaprosiliśmy Panią Asię z Lawendowego Guzika, która jest niezwykłą specjalistką od tworzenia cudów z tkaniny. Nasz gość przywiózł ze sobą maszyny do szycia, nici, igły, nożyczki oraz elementy, z których miały powstać pluszowe misie. Po krótkiej instrukcji obsługi maszyny wszyscy ochoczo zabrali się do szycia. Na początku przedszkolaki wybrały kolorowe uszka i łapki dla swoich przytulanek. Szybko okazało się, że dzieciaki są świetnymi krawcami i bez problemu opanowały sztukę szycia na maszynie.

Pozszywane elementy wystarczyło napełnić jak to dzieci nazwały „wełną” i miś był już gotowy. Przedszkolaki były zachwycone efektem swojej pracy, misie prezentowały się przepięknie. Każdy niedźwiadek otrzymał imię. Na koniec spotkania przedszkolaki podziękowały Pani Asi wręczając laurkę z podobizną misia o lawendowych oczkach. Przedszkolaki nie mogą już doczekać się kolejnej przygody z szyciem.

Jeszcze raz dziękujemy Pani Asi za przybycie do naszej grupy i pomoc w zrobieniu najlepszego przyjaciela każdego dziecka – MISIA.

Katarzyna Szerszunowicz

Zdjęcia: Katarzyna Szerszunowicz

Zdjęcia przedstawiają dzieci z grupy Sarenek w czasie warsztatów krawieckich i szycia własnego misia. Ostatnie zdjęcia to zdjęcia pamiątkowe.