Sarenki z wizytą w Powiatowej Komendzie Policji w Hajnówce PDF Drukuj Email
poniedziałek, 28 listopada 2022 21:17, odsłon: 397

„Pan Policjant to brzmi dumnie” – sześciolatki z grupy Sarenek wybrały się na wycieczkę do Komendy Policji w Hajnówce. Celem naszej wycieczki było poznanie zawodu oraz obejrzenie miejsca pracy policjanta. Na Komendzie czekała na nas Pani Barbara, która na początku zaprosiła wszystkich do Dziecięcej Komendy Policji w Hajnówce. Przedszkolaki dowiedziały się wielu interesujących rzeczy o pracy policjantów. Z wielkim zaciekawieniem oglądali przedmioty takie jak kajdanki, pałka policyjna, różnego rodzaju nakrycia głowy, światła policyjne oraz latarkę policyjną.

Dzieci wysłuchały również opowiadania o najważniejszych działaniach podejmowanych przez funkcjonariuszy dbających o nasze bezpieczeństwo. Na koniec spotkania Pani Barbara zabrała przedszkolaki do aresztu znajdującego się w budynku Komendy.

W podziękowaniu za spotkanie dzieci wręczyły własnoręcznie wykonaną laurkę. Przedszkolaki otrzymały również kolorowe odblaski z logo policji oraz baloniki.

Katarzyna Szerszunowicz

Zdjęcia: Katarzyna Szerszunowicz

Zdjęcia przedstawiają dzieci z grupy Sarenek w czasie zajęć w Komendzie Powiatowej Policji w Hajnówce.