Sarenki i Zajączki na dużej scenie w Hajnowskim Domu Kultury PDF Drukuj Email
poniedziałek, 28 listopada 2022 20:35, odsłon: 342

Przedszkolaki z grupy Zajączków i Sarenek zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne na scenie w Hajnowskiego Domu Kultury. Na widowni zasiedli przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Hajnówce. Uniwersytet misję edukacyjną spełnia poprzez prowadzenie zajęć w różnorodnych zespołach i kręgach tematycznych: wykłady, lektoraty, warsztaty, treningi,koła zainteresowań, zajęcia manualne, rekreacyjne, sportowe, teatralne i twórcze. W bogatej ofercie znajduje się także śpiewanie dla przyjemności. Dzieci z naszego przedszkola miały okazję się o tym przekonać. Goszcząc w Hajnowskim Domu Kultury zaprezentować swoje umiejętności wokalne przed niezwykłą publicznością – słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Hajnówce.

Przedszkolaki z radością przedstawiły przygotowaną część artystyczną. Pięknie tańczyły, śpiewały przy akompaniamencie fortepianu oraz wykonywały improwizacje ruchowe do piosenek. Publiczność ciepło przyjęła małych artystów. Sarenki i Zajączki za swój występ otrzymały gromkie brawa i słodkości.

Na zakończenie naszego spotkania głos zabrała Pani Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska. Swe słowa skierowała do prezesa Uniwersytetu Trzeciego Wieku Anatola Ochryciuka oraz wszystkich zebranych. Pani Dyrektor podziękowała w imieniu całej społeczności przedszkolnej za wspólnie spędzony czas, który jest dla małych dzieci wielkim przeżyciem. Takie wydarzenia dają możliwość podtrzymywania pięknych tradycji łączenia pokoleń. Na pamiątkę tego pięknego spotkania na ręce Pana Anatola Ochryciuka Pani Dyrektor Przedszkola nr 3 przekazała laurkę wykonaną przez dzieci.

Autorki tekstu: Justyna Karpiuk, Katarzyna Szerszunowicz

Zdjęcia: Jolanta Ochryciuk

Zdjęcia przedstawiają przedszkolaki z grup Sarenek i Zajączków w czasie występów w Hajnowskim Domu Kultury.