Przedszkolaki z naszego przedszkola dokarmiają żubry w Puszczy Białowieskiej PDF Drukuj Email
poniedziałek, 28 listopada 2022 18:37, odsłon: 353

Nie pierwszy rok nasze przedszkole uczestniczy w akcjach ekologicznych kierujących swoje działania w stronę zwierząt Puszczy Białowieskiej. Tej jesieni udało nam się wziąć udział w „Dzikiej zbiórce żołędzi” dla żubrów, w której zachęcaliśmy dzieci i rodziców do przynoszenia owoców dębowych do naszego przedszkola. Poza tym, w związku z organizacją Święta Dyni i ogromną ilością dyń tzw. „powystawowych”, postanowiliśmy je racjonalnie wykorzystać i również przekazać zwierzętom. Dzięki współpracy z Nadleśnictwem w Hajnówce, dynie zostały przewiezione na żubrową polanę położoną nieopodal Hajnówki.

Oba przedsięwzięcia z pewnością wzbogaciły dietę żubrową a nasze przedszkolaki dowiedziały się jak można to zrobić niewielkim nakładem pracy oraz z uwzględnieniem inicjatywy „zero waste”, czyli w wielkim skrócie, nie marnowania żywności i ograniczenia produkowania śmieci w trosce o środowisko.

Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom zaangażowanym w zbiórkę żołędzi i choć w tym roku nie zebraliśmy imponujących ilości, dziękujemy po prostu za udział i zwykłą, przedszkolną aktywność, która jest zawsze warta zauważenia.

Serdeczne podziękowania kierujemy również w stronę Nadleśnictwa Hajnówka za organizację transportu dyń na polanę.

Jolanta Wołkowycka

Zdjęcia: Jolanta Wołkowycka i Piotr Kościuczuk

Zdjęcia przedstawiają grupę dzieci z najmłodszych Sówek z panią leśnik przy koszu z żołędziami. Kolejne zdjęcia prezentują załadunek dyń na przyczepę oraz dynie na polanie żubrowej.