Święto Dyni w naszym przedszkolu PDF Drukuj Email
czwartek, 03 listopada 2022 23:33, odsłon: 650

Wśród wielu jesiennych plonów dynie należą do tych najbardziej atrakcyjnych wizualnie, przyciągają wzrok feerią płomiennych barw wtapiając się niejako w aktualną, jesienną kolorystykę. Przyczynkiem do podjęcia tematu dyń w tym roku szkolnym był pan Adam Sacharczuk – hodowca dyń gigantów a przede wszystkim tata Oli z grupy Sówek, który przywiózł do naszego przedszkola jedną z takich dyń. No i się zaczęło…

Do wspólnego przedsięwzięcia zostali zaproszeni wszyscy chętni rodzice z dziećmi. Przez klika dni we wszystkich grupach zbierano dynie oraz kreatywne prace przestrzenne z dynią w roli głównej. Dodatkowym zadaniem przydzielonym każdej z grup: Wiewiórek, Zajączków, Sówek, Sarenek, Jeżyków, Lisków i Żubrów było wykonanie swojego zwierzątka – logo oddziału, z wykorzystaniem dyni.

26 października, dokładnie w dniu Święta Dyni w naszym przedszkolu wszystko kręciło się wokół jednego tematu – DYNI!

Uroczystego otwarcia Święta Dyni dokonała Pani Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska, wręczając Dyplom Mistrza Dyni dla Pana Adama Sacharczuka, któremu w tym roku udało się wyhodować dynię o wadze 270 kg. I mimo, że tym razem nie brał udziału w Festiwalu Dyń „Bania Fest” w Krapkowicach Śląskich,  i nie uzyskał 4 miejsca w konkursie dyń gigantów ze swoją dynią „Agolą” o wadze 440 kg, to dla nas jest prawdziwym MISTRZEM. Gratulacje Panie Adamie!!!

Tego dnia wszystkie grupy przedszkolne miały okazję aktywnie uczestniczyć w odkrywaniu przygotowanych atrakcji. A było co oglądać… Wystawa dyń oraz ich różnorodne kreacje wyglądały wyjątkowo imponująco. Można też było poznać historyjkę ukazującą rozwój dyni „Od ziarenka do ziarenka” , dowiedzieć się rożnych ciekawostek na temat dyń, zobaczyć dyniową spiżarenkę z przepisami przesłanymi od rodziców.

Wielką atrakcją dla wszystkich małych i dużych była „Dyniowa foto-budka”. Kto tylko chciał mógł zamówić sobie zdjęcie w pamiątkowej scenerii.

A na podwieczorek nasze panie kucharki upiekły ciasto… z dyni rzecz jasna!

Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom za wielkie zaangażowanie i kreatywność. Jesteśmy pełne uznania naszym koleżankom za owocną współpracę i twórczość w realizacji Dynio – zwierzaków.

Wielkie podziękowania dla Nadleśnictwa Hajnówka za udostępnienie namiotu wystawowego.

Organizatorzy: Iwona Gierasimiuk, Monika Szwarc, Jolanta Wołkowycka

Opracowanie: Jolanta Wołkowycka

Zdjęcia: Emilia Dzierżanowska, Iwona Gierasimiuk, Agnieszka Prokopiuk, Monika Szwarc, Jolanta Wołkowycka

Zdjęcia przedstawiają dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych podczas obchodów Święta Dyni na placu przedszkolnym w otoczeniu zebranych na wystawie różnorodnych dyń.

GALERIA SÓWEK

GALERIA WIEWIÓREK