Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Dzień Kundelka w grupie Żuberków PDF Drukuj Email
czwartek, 03 listopada 2022 05:24, odsłon: 259

Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. W tym miesiącu odbywa się wiele akcji mających na celu pomoc zwierzętom. 25.10 obchodzony jest Dzień Kundelka. Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, z tej okazji z wielką radością dzieci z grupy Żuberków świętowały ten dzień. Na początku przywitaliśmy się z naszym grupowym pieskiem - pluszowym Michałem, tak nazwały go Żuberki. Następnie Michał wysłuchał opowieści naszych małych przedszkolaków o ich pieskach.

Były opowieści o Kiki, Fredziu, Kulce, Guciu i Papsionce. Potem przypomnieliśmy sobie  jakie obowiązki i jaka odpowiedzialność związana jest z posiadaniem psa lub każdego innego zwierzątka. Poruszyliśmy także temat bezpieczeństwa podczas spotkań z psem. Z filmu edukacyjnego dzieci dowiedziały się kiedy nie należy się zbliżać do psa i co należy robić gdy pies jest nazbyt natarczywy.

https://www.youtube.com/watch?v=zgHcI_pe8CU&t=13s

Były też zabawy. Pomogliśmy nakarmić matematyczne pieski głodomorki. Za pomocą opowieści ruchowej przedstawiliśmy dzień z życia pieska.  Był też psi tor przeszkód, gdzie dzieci sprawdziły swoje umiejętności ruchowe. Na zakończenie zajęć każde dziecko wykonało recyklingowego kundelka.

Przedszkolaki z grupy Żuberków z Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika już wiedzą, że każdy piesek – kundelek czy rasowy – zasługuje na uwagę i miłość.

Jestem piesek, to rzecz wielka,

nie zabawka, nie kukiełka,

gdy mnie wołasz mówię hau,

gdy całujesz buzi dam.

 

Tego dnia Żuberki zbierały także karmę dla podopiecznych hajnowskiego schroniska Ciapek.

 

 

 Bożena Szokało-Jefimiuk

Zdjęcia: Małgorzata Lipnicka-Pleskowicz

 

 

 

Opis galerii zdjęć:

Zdjęcia przedstawiają dzieci z grupy Żuberków podczas gier i zabaw w Dniu Kundelka.

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information