Żuberki rozpoczynają nowy projekt edukacyjny: Sensoryczny Kogel -Mogel PDF Drukuj Email
środa, 26 października 2022 21:30, odsłon: 540

W październiku dzieci z grupy Żuberków przystąpiły do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Sensoryczny Kogel-Mogel. Projekt ma na celu usprawnianie motoryki małej i dużej, wprowadzenie dzieci w świat sensoplastyki, dostarczanie wrażeń dotykowych, wspieranie rozwoju zmysłów, rozwijanie orientacji w schemacie własnego ciała i przestrzeni.

Pierwszym zadaniem zrealizowanym przez maluchy było wykonanie znaczka pocztowego naszej grupy. Zadanie to zbiegło się z Międzynarodowym Dniem Znaczka Pocztowego. Żuberki dowiedziały się do czego służą znaczki pocztowe, gdzie można je nabyć, że można je zbierać. Następnie obejrzały klasery ze znaczkami. Największe wrażenie na dzieciach zrobiły serie znaczków ze zwierzętami i pojazdami.

Zaopatrzone w taką wiedzę dzieci przystąpiły do tworzenia swoich znaczków.

Bożena Szokało-Jefimiuk, Małgorzata Lipnicka-Pleskowicz

Zdjęcia przedstawiają dzieci z grupy Żuberków w trakcie przygotowywania znaczka pocztowego odwzorowującego nazwę grupy.