Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Dzień Drzewa w grupie Sarenek PDF Drukuj Email
niedziela, 16 października 2022 20:49, odsłon: 251

10 października w grupie Sarenek świętowaliśmy Dzień Drzewa. Jest to bardzo ważna data dla każdego małego ekologa. Na zajęciach Sarenki poznały różne gatunki drzew rosnących w Polsce oraz ciekawostki z nimi związane. Wiedza przyrodnicza naszych przedszkolaków jest ogromna. Sześciolatki dobrze wiedziały jaką rolę spełniają drzewa w naszym środowisku i co by się stało gdyby ich zabrakło.

 

Głównym bohaterem zajęć była brzoza. Dzieci wymieniły wszystkie cechy charakterystyczne tego drzewa a następnie wspólnie wykonały plakat. Wykorzystaliśmy przede wszystkim naturalne gałązki i liście. Naszą pracę można obejrzeć na przedszkolnym korytarzu.

Następnie wybraliśmy się na plac zabaw na którym, rośnie wiele drzew. Sarenki postanowiły sprawdzić czy brzoza ma pozytywny wpływ na nas i czy dzięki przytulaniu drzew będziemy szczęśliwsi i bardziej uśmiechnięci. Okazało się, że to prawda.

Od razu na buziach małych przyrodników pojawiła się radość.

 

Kasia Szerszunowicz, Swietłanka Oleszow

Zdjęcia: Kasia Szerszunowicz

 

Opis galerii zdjęć:

Zdjęcia przedstawiają dzieci z grupy Sarenek w czasie zajęć. Na pierwszych zdjęciach widać przedszkolaki układające drzewo z elementów oraz ciekawostki. Na kolejnych widać dzieci robiące plakat. Na ostatnich dzieci znajdują się z na placu przedszkolnym wśród brzóz.

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information