Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Dzień Drzewa u Żuberków. PDF Drukuj Email
niedziela, 16 października 2022 20:47, odsłon: 391

Drzewa odgrywają bardzo ważną rolę dla życia na Ziemi, gdyż dzięki prowadzonemu na ogromną skalę procesowi fotosyntezy najskuteczniej produkują tlen w atmosferze. Jeden hektar lasu liściastego może wyprodukować około 700 kg tlenu, co stanowi dobowe zapotrzebowanie na tlen dla ponad 2500 ludzi. Jedno drzewo wytwarza w ciągu roku tlen wystarczający dla 10 osób.

 

Takich i wielu innych ciekawostek mogły się dowiedzieć dzieci z grupy Żuberków na poniedziałkowych zajęciach, które odbyły się w ramach światowych obchodów Dnia Drzewa. Na zajęciach dzieci miały także okazję do zabaw, gdyż drzewo od wieków jest przyjacielem dziecięcych harców. Żuberki do swoich wykorzystały liście. Ile było śmiechu i radości gdy maluchy w nie dmuchały, podrzucały, nosiły na głowie czy zdmuchiwały ze swojej twarzy. Była też piosenka o kolorowych listkach, które spadły z drzewa. Następnie dzieci próbowały odtworzyć wygląd drzewa z materiałów, które znalazły na sali. Na zakończenie zajęć Żuberki stworzyły piękną pracę plastyczną. Jarzębina zdobi teraz naszą  przedszkolną szatnię.

 

Bożena Szokało-Jefimiuk, Małgorzata Lipnicka-Pleskowicz

 

 

 

 

Opis galerii zdjęć:

Zdjęcia przedstawiają dzieci z grupy Żuberków podczas zabaw z okazji obchodów Światowego Dnia Drzewa.

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information