Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

W jesiennym rytmie w grupie Sówek PDF Drukuj Email
poniedziałek, 10 października 2022 18:32, odsłon: 325

Gdy zaczyna się jesień przyroda krok po kroku przygotowuje się do spoczynku zimowego a wszystko co nas otacza zmienia kolorystykę z zielonej na żółtą lub pomarańczową a także brązową. To był również najlepszy czas by dzieci z grupy Sówek dowiedziały się jak najwięcej na temat jesiennych zmian.

 

Każdy przedszkolny dzień był okazją do wspólnych zabaw muzyczno – ruchowych oraz poznania piosenek o tematyce jesiennej. Spacery wokół przedszkola pozwalały na bezpośredni kontakt ze środowiskiem a także zebranie jesiennych darów do kącika przyrody. Ekspresję plastyczną dzieci wyraziły podczas malowania liści i odbijania ich śladów na kartce. A ileż było przy tym okrzyków radości i zaskoczenia gdy zamalowany różnymi kolorami listek pozostawiał ślady unerwienia na papierze!

We współpracy z rodzicami naszych dzieci – „sówek”, urządziliśmy kącik owoców i warzyw. Tu się dopiero działo! Nazywaliśmy, smakowaliśmy i segregowaliśmy zgromadzone eksponaty. Na pierwszych zajęciach kulinarnych nauczyliśmy się jak wykonać „owocowego jeżyka”.  Dowiedzieliśmy się też, że z owocowych resztek można przygotować mus – i na dodatek, smaczny i zdrowy!

I jakby tego było mało, w międzyczasie obchodziliśmy urodzinki trójki naszych przedszkolaków: Poilinki, Mai i Kacperka – jeszcze raz jesienne 100 lat!

 

Jola Wołkowycka, Monika Czekańska

zdjęcia: Emilia Dzierżanowska, Ludmiła Prokopiuk i Jola Wołkowycka

 

 

Opis galerii zdjęć:

Zdjęcia przedstawiają różnorodne zabawy przedszkolaków o tematyce jesiennej: podczas spaceru w otoczeniu jesiennych drzew, zajęcia z wykorzystaniem owoców i warzyw, zajęcia kulinarne z owocami.

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information