Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Liski żegnają lato nad Bugiem PDF Drukuj Email
poniedziałek, 03 października 2022 19:54, odsłon: 295

26 września, przy pięknej słonecznej pogodzie, Liski wybrały się do Drohiczyna. Jest to przepiękne miasto, położone nad brzegiem Bugu. Mieliśmy okazję zobaczyć przede wszystkim Diecezję Drohiczyńską i opłatkarnię – miejsce,  gdzie siostry mniszki benedyktynki wypiekają Chleb Eucharystyczny: opłatki i komunikanty. Obejrzeliśmy mikser do wyrobu ciasta, pomieszczenia z regałami szczelnie wypełnionymi opłatkami oraz wytwornicę z parą do nawilżania. Oczywiście siostry i ksiądz Piotr Jurczak, który o nas dbał, poczęstowali nas opłatkami – były kruche, delikatne i rozpływały się w ustach.

 

Po Drohiczynie podróżowaliśmy melexami – niewielkimi busikami elektrycznymi. Podziwialiśmy miasto, które w jesiennej szacie wręcz urzeka swym pięknem. Udaliśmy się do jedynego w Polsce takiego muzeum – Muzeum Kajakarstwa. O historii kajaków z pasją opowiadał nam Pan Mateusz, który zaprosił chętne dzieci do wzięcia udziału w symulacji spływu kajakowego Bugiem w prawdziwym kajaku. Ileż było frajdy! Ale największa przygoda czekała na nas wraz z katamaranem zacumowanym na brzegu prawdziwej rzeki Bug. Płynąc w jesiennym słonku, podziwialiśmy czystą wodę, Górę Zamkową i Drohiczyn z oddali. Widoki zapierały dech w piersiach.  Z katamaranu pozdrowiliśmy naszą Panią Dyrektor, co uwieczniliśmy na zdjęciach. Pełni wrażeń i przygód, trochę już zmęczeni i bardzo głodni, z apetytem zjedliśmy upieczone na ognisku kiełbaski. Następnie wyruszyliśmy w drogę powrotną do przedszkola i niektórzy nawet zapadli w głęboki senJ

Wycieczka była wspaniała: słońce, kolorowe drzewa i urok Drohiczyna sprawiły, że z pewnością wkrótce tu powrócimy. Dziękujemy księdzu Piotrowi, siostrom benedyktynkom  oraz Panu Mateuszowi za pokazanie nam zabytków i uroków Drohiczyna , za upominki oraz za dostarczenie tylu wspaniałych wrażeń i emocji.

 

PS: Specjalne i serdeczne podziekowania za pomoc w organizacji wycieczki dla Pani Eweliny Trusiak.

 

A. Trusiewicz – Kolinko, H. Pawluczuk, U. Kiryluk

 

 

Opis galerii zdjęć:

Indywidualne i grupowe zdjęcia ukazują Liski na wycieczce po Drohiczynie.

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information