Dzień Przedszkolaka w Wiewiórkach PDF Drukuj Email
niedziela, 02 października 2022 15:13, odsłon: 400

Wiewióreczki w tym roku Dzień Przedszkolaka świetowały bardzo aktywnie i zdrowo. Zaraz po śniadaniu poszliśmy na salę integracji sensorycznej gdzie mieliśmy do pokonania tor przeszkód, czekała tam na nas trampolina, zjeżdżalnia, deskorolka, beczka, oraz inne atrakcyjne zabawki, każde dziecko mogło skorzystać z wybranego przez siebie sprzętu pobudzając swoje zmysły i dostarczając sobie bodźców sensorycznych.

Następna atrakcją tego dnia był zjazd naszą nowoczesną zjeżdżalnią tunelową, prawie wszystkie wiewiórki się odważyły i zjechały. Po powrocie do sali mieliśmy mini potańcówkę przy rytmach muzyki dziecięcej. Następnego dnia od samego rana przygotowywaliśmy owoce do zrobienia świeżego i zdrowego soku. Dzieci samodzielnie pod czujnym okiem pań wyciskały pyszny soczek z jabłek, gruszek i marchewki. Sok bardzo smakował naszym wiewióreczkom ponieważ same go wykonały. Dało to dzieciom dużo radości i satysfakcji z wykonanego zadania. Po degustacji soku poszliśmy na spacer, na placu przedszkolnym czekały na nas piękne kolorowe liście klonu i nie mogliśmy ich ominąć, żeby odrobinę w nich nie poszaleć. Na koniec dnia wszystkie dzieci otrzymały medal super przedszkolaka oraz na pamiątkę kolorowanki do domu.

Iwona Gierasimiuk

Zdjęcia Justyna Moszczyńska

Zdjęcia przedstawiają różnorodne zajęcia edukacyjne z dziećmi w grupie Wiewiórek z okazji Dnia Przedszkolaka.