"Moje dziecko idzie do szkoly" - zajęcia w grupie Lisków i Zajączków PDF Drukuj Email
niedziela, 02 października 2022 15:09, odsłon: 451

Nasze przedszkole kolejny rok włączyło się do realizacji programu edukacyjnego „Moje dziecko idzie do szkoły”. Jego głównym celem jest kształtowanie prawidłowych nawyków prozdrowotnych i  prawidłowych postaw  wśród dzieci. Jednym z wielu elementów tych działań jest promowanie bezpieczeństwa na drodze. Wdrażając przedszkolaków w temat dzieci z grupy Zajączków i Lisków odbyły spotkanie edukacyjne prowadzone przez funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce.

Zestaw pomocy edukacyjnych, który przyniosła ze sobą pani policjantka pomaga  w edukacji najmłodszych dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Namiastka małego miasteczka w postaci drogi, znaków i sygnalizacji świetlnej ułatwia dzieciom naukę poprzez zabawę podstawowych zasad poruszania się po drogach.

Przed przystąpieniem do ćwiczeń praktycznych przedszkolaki wspólnie z naszym gościem omówiły zasady poruszania się po drodze, przechodzenia przez jezdnię z sygnalizacją świetlną jak i bez niej. Przypomniały podstawowe znaki drogowe i rozmawiały o ich znaczeniu na drodze.  W części  praktycznej dzieci miały okazję wcielić się w uczestnika ruchu drogowego - pieszego i w ten sposób utrwalić  poznane właściwe postawy i  prawidłowe nawyki.

To były bardzo pouczające zajęcia. Dzieci z zaangażowaniem w nich uczestniczyły. Na zakończenie podziękowały pani policjantce   asp. sztab. Barbarze Sawienia wręczając pamiątkowe laurki.

Justyna Karpiuk, Barbara Koźluk, Urszula Raczkowska

Urszula Kiryluk, Halina Pawluczuk

Zdjęcia przedstawiają zajęcia edukacyjne z poilicjantką w grupie Lisków i Zajączków.