Jeże świętują Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka PDF Drukuj Email
niedziela, 25 września 2022 22:55, odsłon: 929

Przedszkolaki mają swoje święto ustanowione przez Sejm. To Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto ma podkreślać wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz dostarczać dzieciom okazji do świętowania, do zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Jeżyki w tym dniu przyszły wystrojone na jak bal. Jak się bawić to się bawić. Wraz z wesołym Klaunem i innymi paniami przywitały w tym dniu Kubusia - kolegę z grupy, który rozpoczyna swoją przygodę z przedszkolem. Radości sporo było, tańce, zabawy z chustą animacyjną oraz wykonanie swojej torby z logo grupy.

Zjeżdżalnia tunelowa i ćwiczenia na mini siłowni to fajna gimnastyka ciała i adrenalinka nie mała. Dzieci zadowolone i o to chodzi!!! Takim miłym akcentem jesień przywitaliśmy i chmurki deszczowe szybko rozwialiśmy. Jeżykom nie straszna pogoda, gdy w sali wesoło gra muzyka. Jesienna poleczka też może być fajna, gdy tańczymy ją radośnie wspólnie z koleżanką z grupy.

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 dzień września zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

Agnieszka Prokopiuk

Zdjęcia przedstawiają dzieci podczas zabaw taneczno-ruchowych z użyciem  chusty animacyjnej. Na kolejnych widzimy dzieci zjeżdżające z góry zjeżdżalnią tunelową oraz korzystające ze sprzętu i zabaw w basenie z kulkami. Ostatnie zdjęcia ukazują przedszkolaków podczas wykonania logo jeża na  torbie z materiału.