„Być jak Vashti!” – Sarenki odkrywają swoje talenty PDF Drukuj Email
czwartek, 22 września 2022 21:59, odsłon: 438

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi w poszukiwaniu własnych umiejętności, zdolności i talentów. Dzień Kropki to nie tylko dobra zabawa ale, również poznawanie i odkrywanie swoich mocnych stron. Przedszkolaki z grupy Sarenek obejrzały bardzo inspirujący film o małej dziewczynce – Vashti, która odkryła swój talent do rysowania różnych kropek. Dzieci szybko zrozumiały, że tytułowa kropka to symbol naszych zdolności oraz chęci do ich odkrywania.

Każdy z nas ma mnóstwo talentów, którymi chce się pochwalić. Dzieci bardzo chętnie narysowały wszystkie swoje umiejętności.  Powstałe prace wspólnie umieściliśmy na wielkim „Drzewie Naszych Talentów”.

Na koniec przedszkolaki według własnego pomysłu ozdobiły kropki, które dzięki aplikacji zamieniliśmy w trójwymiarowe obrazki.

Ten dzień pomógł nam zrozumieć jak wiele talentów kryje się w nas.

Kasia Szerszunowicz

Zdjęcia przedstawiają dzieci z grupy Sarenek. Pierwsze zdjęcia prezentują dzieci w czasie oglądania filmu, na kolejnych przedszkolaki wspólnie tworzą drzewo talentów. Na ostatnich dzieci prezentują swoje trójwymiarowe kropki.