Liski poznają grzyby PDF Drukuj Email
wtorek, 20 września 2022 21:36, odsłon: 408

W piękne wrześniowe popołudnie Grupa Lisków udała się na Wystawę grzybów Puszczy Białowieskiej zorganizowanej przez Białowieski Park Narodowy. Dzieci miały okazję wziąć udział w bardzo interesujących warsztatach oraz poznać rzadkie i pospolite grzyby występujące w naszej puszczy. Dowiedziały się jak wyglądają grzyby trujące a jak jadalne i jak je o siebie odróżnić. Poznały zasady bezpiecznego grzybobrania i właściwego zachowania w lesie.

Największe zainteresowanie przedszkolaków wzbudziły huby, czyli grzyby nadrzewne, które można było wziąć do rąk, sprawdzić czy są ciężkie i jak pachną, a nawet po nich porysować.

Na zakończenie dzieci podziękowały Pani dr Joannie Bober za ciekawą lekcję i upominki z którymi zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.

U.Kiryluk, H.Pawluczuk, A.Trusiewicz-Kolinko

Na zdjęciu widzimy dzieci z grupy Lisków podczas zajęć warsztatowych dotyczących leśnych grzybów, prawidłowego zachowania w lesie  i bezpiecznego grzybobrania.