Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Zajączki na Wystawie Grzybów PDF Drukuj Email
wtorek, 20 września 2022 21:17, odsłon: 167

Białowieski Park Narodowy z myślą o placówkach oświatowych naszego regionu zorganizował kolejną 26 Wystawę Grzybów Puszczy Białowieskiej. Jak co roku na edukacyjną mini ekspozycję grzybową do Zamiejscowego Wydziału Leśnego Politechniki Białostockiej w Hajnówce wybrały się dzieci z naszego przedszkola. Grupa Zajączków aktywnie uczestniczyła w przygotowanych dla nich zajęciach. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć zbiór różnych gatunków grzybów, wyodrębnionych w poszczególne grupy: grzyby jadalne, grzyby niejadalne w tym między innymi grzyby nadrzewne oraz grzyby trujące.

Był też kącik „sobowtórów", w którym prezentowane były pary grzybów jadalnych i ich trujące sobowtóry przedstawione za pomocą modeli. Podczas wystawy „Zajączki” usłyszały również ciekawostki dotyczące zróżnicowania kształtów i kolorów grzybów, a także grzybów o nietypowych zapachach.

Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały zaskakujących wiadomości na temat grzybów jak również możliwości wykorzystywania ich przez człowieka i zwierzęta żyjące w puszczy. Naszym przewodnikiem po świecie grzybów była pani dr Joanna Bober .

Na zakończenie dzieci podziękowały za ciekawą lekcję przyrody. Do przedszkola wróciły z torbą pełną niespodzianek, a wśród nich kolorowanki, quiz i zagadki o grzybach. Każde dziecko otrzymało również pamiątkową zakładkę do książki.

                                                                     

                                                                          Justyna Karpiuk, Barbara Koźluk, Urszula Raczkowska

 

 

Opis galerii zdjęć:

Zdjęcia przedstawiają dzieci z grupy Zajaczków podczas zajęć edukacyjnych na temat grzybów Puszczy Bialowieskiej.

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information