Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

„Bezpieczna droga do przedszkola” – spotkanie z panią policjantką w grupie Jeżyków i Sarenek. PDF Drukuj Email
niedziela, 11 września 2022 21:24, odsłon: 322

Bezpieczeństwo to bardzo ważna sprawa! Zapoznajemy dzieci z bezpiecznym zachowaniem na placu zabaw, w sali, jak również z zachowaniem na drodze. Naszym gościem była pani asp.szt Barbara Sawienia z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce, dzięki której w bardzo ciekawy sposób utrwaliliśmy zasady przejścia na zielonym świetle i znajomość znaczenia świateł sygnalizatora. Jeżyki i Sarny poznały elementarne zasady ruchu drogowego. Przypomniały także, jak bezpiecznie jeździć rowerem lub hulajnogą i o konieczności noszeniu odblasków wieczorem. Chętne dzieci opowiadały jakie maja kaski na rower i ochraniacze.

Dzieci poznały niektóre znaki drogowe, ich kształty, kolor oraz symbol. Doskonale wiedziały, że przez jezdnię można przechodzić tylko w wyznaczonym miejscu – pasach dla pieszych – zebrze. Fajne ćwiczenia praktyczne pomogły zapamiętać zasady ruchu drogowego. Test wiedzy zaliczyła nasza Pani Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska  oraz zastępca pani Bogusława Wołodkiewicz. W nagrodę oraz w podziękowaniu za przyjście dzieci zaśpiewały piosenkę: "Czerwone światło: Stój! Zieloneświatło: Idź! Na żółtym świetle zawsze czekaj, tak już musi być!" Dziękujemy naszym gościom za wspólnie spędzony czas i lekcję wiedzy o bezpieczeństwie, a wszystkim rade dajemy, gdyż  my już wiemy: "Najpierw w lewo, potem w prawo, znowu w lewo, nic nie jedzie to idź żwawo!"

 

Agnieszka Prokopiuk i Katarzyna Culepa

Zdjęcia: Agnieszka Prokopiuk i Angelika Koszel

 

 

Opis galerii zdjęć:

Zdjęcia przedstawiają panią policjant wraz z dziećmi podczas zajęć praktyczno-zabawowych z użyciem maty-pasy i znaków drogowych. Na kolejnych zdjęciach widzimy dzieci biorące udział w zabawach o bezpiecznym zachowaniu się na drodze. Grupowe zdjęcie wraz z dyrektorem przedszkola, oraz pamiątkowe zdjęcia przedszkolaków z dwóch grup.


 

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information