Spotkania adaptacyjne w naszy przedszkolu PDF Drukuj Email
środa, 07 września 2022 22:21, odsłon: 612

Głównym celem zajęć adaptacyjnych jest zmniejszenie napięcia emocjonalnego dziecka w pierwszych kontaktach z przedszkolem. Aby więc ułatwić dzieciom start w przedszkolu po wakacyjnej przerwie, a w szczególności maluszkom, Pani Dyrektor wraz z nauczycielkami zorganizowała spotkania adaptacyjne. Ach cóż to był za dzień? Gwarno i wesoło, dzieci wraz z rodzicami odwiedziły nasze przedszkole! W każdej grupie czekały na nie zabawy integracyjne, kolorowe balony, radosna muzyka oraz wiele innych ciekawych atrakcji.

A wszystko po to, aby nowy rok szkolny rozpocząć z uśmiechem a nowym przedszkolaczkom pokazać nasze przedszkole, salę i zapoznać się z paniami. Niespodzianką dla dzieci, które już znają nasze przedszkole, była nowa sala i zmiana nazwy grupy. Po wspólnych zabawach, rodzice zostali poinformowani o najpilniejszych sprawach bieżących. Na zakończenie rozmaite niespodzianki: słodkie co nieco, medale, balony a także obietnica, że do przedszkola przychodzimy z uśmiechem na buźkach.

Agnieszka Prokopiuk

Na zdjęciach przedstawione są dzieci wraz z rodzicami i kadrą pedagogiczną podczas wspólnych zabaw integrujących grupę.