„Kolorowy zawrót głowy” w grupie Wiewiórek PDF Drukuj Email
poniedziałek, 25 lipca 2022 14:21, odsłon: 552

W tym tygodniu w sali Wiewiórek zrobiło się niezwykle kolorowo. Przedszkolaki w czasie wesołych zabaw utrwalały swoją znajomość wszystkich barw.

Każdego dnia na przedszkolaków czekały niesamowite zadania do wykonania. Wiewiórki radośnie bawiły się z chustą animacyjną, za pomocą słomki rozdmuchiwały na kartce farby tworząc ciekawe plamy, z których powstały śmieszne stworki. Dużo wrażeń przyniosło malowanie palcami. Przedszkolaki z wielką ochotą łączyły barwy podstawowe, z których powstawały nowe kolory. Wiewióreczki postanowiły również kolorową kredą ozdobić plac przedszkolny.

Pani Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska zaprosiła dzieci do najciekawszego miejsca w przedszkolu – Sali Doświadczania Świata, gdzie pracuje się metodą snoezelen. Przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki dzieci znalazły się w zaczarowanym świecie kolorów. Pani Dyrektor pokazała jak zabawa w takim miejscu  wpływa na wielozmysłowe poznawanie otaczającego nas świata.

Pani Dyrektor miała  również dla wszystkich dzieci słodką niespodziankę, pyszne i oczywiście kolorowe  lody.

To był tydzień pełen wrażeń!

Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska, Katarzyna Szerszunowicz

Na pierwszych zdjęciach widać dzieci bawiące się w chuście animacyjnej. Kolejne przedstawiają dzieci tworzące pracę plastyczną, następne zabawy w mieszanie kolorów na kartce i w czasie zabaw na placu przedszkolnym. Ostatnie zdjęcia przedstawiają dzieci w czasie zajęć w sali doświadczania świata.