Wakacyjnie w grupie Zajączków PDF Drukuj Email
poniedziałek, 25 lipca 2022 13:47, odsłon: 602

Wakacje to przede wszystkim czas wolny, zabawy i leniuchowanie. Ale letni odpoczynek może być również czasem intensywnego rozwoju dzieci, bo wakacje wpływają pozytywnie na kreatywność oraz koncentrację. I tak tez było w grupie Zajączków które spędziły aktywnie i kreatywnie czas w przedszkolu. W minionym tygodniu przedszkolaki doskonaliły umiejętności swobodnego wypowiadania się m.in. na temat wakacyjnych wycieczek. Dzieci wzbogacały słownictwo, zachęcane były do aktywnego wypoczynku oraz usprawniały motorykę małą. Zajączki poznały nową piosenkę pt. „Na wakacje”, gdzie rozwijały poczucie rytmu, wykonały pracę plastyczne oraz piękne korale z makaronu.

Dzięki naszej kochanej Pani Dyrektor dzieci mogły poznać sale doświadczania świata w której zostały przeprowadzone zajęcia przez Panią Dyrektor Dorotę Ewelinę Durzynska metoda Snoezelen. Sala doświadczania świata to specjalnie wyodrębnione pomieszczenie, wyposażone w urządzenia stymulujące rozwój zmysłów. W bezpiecznym i komfortowym otoczeniu za pośrednictwem efektów świetlnych i łagodnych wibracji pobudzane są podstawowe zmysły człowieka. Ale atrakcji nie było końca ponieważ dzieci mogły skosztować pysznych lodów zakupionych przez Panią Dyrektor. Dzieci były zachwycone.

Angelika Koszel

Na pierwszych zdjęciach znajdują się dzieci malujące wspólna prace przedstawiająca góry, kolejne zdjęcia przedstawiają jak dzieci robią korale z makaronu ostatnie zdjęcia pokazują jak dzieci bawią się na świeżym powietrzu.