Sensoryczne zabawy w letniej atmosferze PDF Drukuj Email
sobota, 16 lipca 2022 20:35, odsłon: 465

Zabawy sensoryczne lubią dzieci małe i duże o tym doskonale wiemy. Dodatkowo w towarzystwie takiego sprzętu sportowego jakie posiada nasze przedszkole w szczególności. Podczas kolejnego tygodnia wakacyjnych atrakcji nauczycielki zaprosiły dzieci na salę gimnastyczną wyposażoną w mnóstwo ciekawych przyborów. Zajęcia miały na celu pobudzenie wielozmysłowe. Pierwszą zasadą, aby rozpocząć ćwiczenia było zdjęcie butów i skarpetek przez wszystkich uczestników. I już czekała na dzieci jazda na deskorolce, nie myślcie sobie ,że taka tradycyjna.

Drogę pokonać było trzeba na brzuchu pomagając sobie sprytnymi rączkami, a zaraz w drugim etapie podciąganie się na linie do wyznaczonego punktu. Kolejnym ćwiczeniem był wyjątkowy zjazd na  zjeżdżalni z rolkami i tu już w dozwolonej pozycji. Następnie można było pokonać  tor przeszkód pokryty o różnych fakturach, które pobudzą wszystkie stópki. Na końcu toru czekał basen wypełniony kulkami. Nie brakowało również docisków w pięknych, kolorowych materacach. Dzieci poczuły się jak kanapki w tosterze.

Już na sam koniec czekała niesamowita zabawa z pianką, po której nie tylko ręce były do umycia.

Iwona Gierasimiuk, Anna Hałaburda, Agnieszka Prokopiuk, Urszula Raczkowska,, Justyna Karpiuk

Zdjęcia przedstawiają dzieci podczas wykonywania różnych ćwiczeń i zabaw sensorycznych w sali gimnastycznej.