Zakodowane wakacje w grupie Zajączków PDF Drukuj Email
sobota, 16 lipca 2022 07:01, odsłon: 501

Kolejny tydzień wakacji już za nami. W tym tygodniu przedszkolaki z grupy Zajączków brały udział w zabawach opierających się na zasadach kodowania. Kodowanie to ciekawe zajęcia polegające na rozwiązywaniu problemów w kreatywny sposób. Dużo pozytywnych emocji wszystkim dzieciom przyniosły zabawy z kolorowymi kubeczkami. Przedszkolaki tworzyły wieże według wzoru, zamieniając narysowane obrazki w trójwymiarowe budowle. Jednak najciekawsze konstrukcje powstawały w dziecięcej wyobraźni. Nawet rozpadające się wieże motywowały do podjęcia kolejnego działania i zbudowania czegoś większego i piękniejszego.

Wakacyjne dni w grupie Zajączków były pełne nowych wyzwań. Dzieci z wielkim zaangażowaniem tworzyły za pomocą strzałek kod, dzięki któremu udało im się zapakować walizkę na wakacje.

Przedszkolaki zapoznały się również z zabawami online. Na początku dzieci miały możliwość poznać zasady funkcjonowania tablicy interaktywnej oraz bezpiecznego korzystania z internetu. Dzieci układały ogromne puzzle, ćwiczyły swoją spostrzegawczość oraz logiczne myślenie.

Każdego dnia Zajączki brały udział w wielu zakodowanych zabaw ruchowych.

Mijający tydzień choć pochmurny i deszczowy był pełen radości, uśmiechu i dobrej zabawy.

Kasia Szerszunowicz

Na zdjęciach widać dzieci z wakacyjnej grupy zajączków. Zdjęcia przedstawiają przedszkolaki w czasie zabaw z kubkami, na macie ze strzałkami i tablicą interaktywną, oraz w trakcie zabaw ruchowych.