Na dobry początek wakacji w grupie Wiewiórek. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 lipca 2022 21:06, odsłon: 573

Wakacje to czas, który bez wątpienia trzeba poświęcić na odpoczynek. To, jak odpoczywamy, w dużej mierze zależy od  naszych przyzwyczajeń, pasji, zainteresowań, warunków i aktualnych możliwości. Każdy jednak lubi oderwać się od codzienności podczas letniego wypoczynku w inny sposób.  Dla dzieci  najbardziej atrakcyjną formą wypoczynku  jest ciekawie spędzony czas połączony z relaksem. Może to być szaleństwo w plenerze, swobodna aktywność twórcza, spokojne bawienie się ulubionymi zabawkami, zatopienie się w świat fantazji  podczas słuchania czytanych bajek, oglądanie filmów czy granie w gry planszowe.

Dzieci z grupy drugiej wakacyjnego dyżuru w naszym przedszkolu miały okazję przekonać się jak wielką radość sprawia aktywny wypoczynek.  Z zaangażowaniem uczestniczyły w zabawach badawczych z wykorzystaniem wody. Ustalały, które przedmioty utrzymują się na wodzie, a które toną. Rozwijały swoje zainteresowania twórcze wykonując prace plastyczne wykorzystujące elementy integracji sensorycznej poprzez dobór różnych faktur i techniki malowania. Doskonaliły umiejętności wokalne podczas zorganizowanego w grupie festiwalu. Przedszkolaki śpiewały indywidualnie, w duetach w grupach oraz ze swoimi Paniami . Ciekawą propozycją spędzenia czasu w przedszkolu były zajęcia kulinarne. Wspólnie przypomnieliśmy zasady bezpiecznego korzystania ze sprzętu i urządzeń domowych po czy przygotowaliśmy sałatkę warzywną oraz deser w postaci  owocowej galaretki. Zadbaliśmy również o zdrowy ruch. Oprócz ćwiczeń gimnastycznych były tańce  i czas na zabawę na przedszkolnym ogrodzie.

Wiele się działo, a przed nami jeszcze więcej bo to  dopiero początek wakacji …

Dorota Ewelina Durzyńska, Justyna Karpiuk i Jola Wolkowycka

Zdjęcia przedsztawiają przedszkolaki z najmlodszej grupy podczas wakacyjnych zabaw w przedszkolu: zabawy na placu przedzskolnym, śpiewania solo i w grupie, przygotowania galaretek z owocami, krojenia sałatki jarzynowej oraz zabawy z papierowymi statkami i puszczania ich na wodzie.