Wakacyjny czas w grupie Jeżyków. PDF Drukuj Email
niedziela, 10 lipca 2022 22:37, odsłon: 503

Za nami pierwszy tydzień wspólnie spędzonego czasu na grupie wakacyjnej. Podczas tak krótkiego okresu odbyło się mnóstwo ciekawych i różnorodnych zajęć oraz aktywności. Pierwsze dni poświęciliśmy na zabawy integracyjne i lepsze poznanie siebie nawzajem. W deszczową środę również nikt się nie nudził. W naszej grupie odbyły się zajęcia muzyczno - ruchowe przy akompaniamencie pianina i „kija deszczowego”. Powstały też piękne prace - „Rybki”, wykonane metodą Doroty Dziamskiej „Edukacja przez ruch”. Zaś w czwartkowy poranek wyruszyliśmy w podróż do Egiptu. Poznaliśmy wiele ciekawostek i słownictwa związanego z tym krajem. Tego dnia chętni uczestnicy mogli zamienić się w „żywe mumie egipskie”.

Ile to wymagało skupienia i cierpliwości. A w piątek wybraliśmy się nad morze. Zaraz po śniadaniu zdjęliśmy buty, podciągnęliśmy spodnie i wyruszyliśmy na plażę. Wykorzystując naturalne zasoby: muszelki, kamyczki, bursztyny tworzyliśmy przestrzenny obraz. Wsłuchaliśmy się również w szum fal uwięzionych w muszelkach. Po zakończonej podróży przenieśliśmy się na świetną zabawę przy muzyce z panią Agnieszką. Tam również nie brakowało harców i świetnej atmosfery oraz wspólnych zabaw z innymi dziećmi.

Podczas pobytu w przedszkolu spędzamy wspólnie i miło czas na naszym cudownym placu zabaw i spacerach w pobliskiej okolicy.

Urszula Raczkowska, Anna Hałaburda, Jolanta Wołkowycka

Zdjęcia przedstawiają dzieci z najstarszej grupy podczas różnych ciekawych zajęć i aktywności w sali przedszkolnej.