Ach co to była za noc...Żuberkowe nocowanie w przedszkolu. PDF Drukuj Email
niedziela, 03 lipca 2022 10:47, odsłon: 528

Na zakończenie przedszkola, przed wakacjami, dzieci z grupy Żuberki nocowały w  przedszkolu wraz ze swoimi wszystkimi  paniami. Już od tygodnia pakowały plecaki, walizki i wyczekiwały na ten  dzień. Nasza  imprezka rozpoczęła się od zabaw na placu przedszkolnym, w trakcie były serwowane lody w kawiarence pod parasolem, a później już czekały atrakcje w naszej sali. Ogrom radości sprawiło układanie śpiworów, rozpakowywanie swoich bagaży.

Przedszkolaki wesoło bawiły się na dyskotece oraz ćwiczyły sprawność ruchową  i spostrzeganie na magicznym dywanie. Po zakończonej  zabawie dzieci zjadły na kolację pizzę, i bawiły się , rysowały, miały czas na pogaduszki. Zadowolone i najedzone nałożyły piżamki,umyły zęby i  doczekały się  ważnego wydarzenia – nocowania w przedszkolu bez rodziców. Towarzyszyła im przytulanka, którą przynieśli z domu.  Wspólne oglądanie bajki, śpiewanie kołysanek, wymiana spostrzeżeń dotyczących tej nocy trwała dłuuugo. Wieczór pełen wrażeń, ale sen nie przychodził szybko. Humorki dopisywały i się oczka do snu nie zamykały.  Dobrze po północy ostatnie twardzielki usnęły, a rano wszystkie żuberki wesołe z leżaków powstawały. Poranna gimnastyka, później  śniadanie i dzieci znów były gotowe na kolejne nocowanie. Poranek cieplutki, więc jeszcze zabawa na podwóreczku, a na zakończenie spakowane walizeczki. Po radosnych minkach już wiemy, że była to świetna przygoda, i  komentarz Kajtka, ze taka noc jest nie do zapomnienia.

Życzymy naszym sześciolatkom  dużo zdrówka, uśmiechu na ich ślicznych buźkach  i słonecznych wakacji.

Agnieszka Prokopiuk i Iwona Gierasimiuk

Zdjęcia przedstawiają dzieci z grupy Żuberków podczas różnorodnych aktywności w przedszkolu: zabaw na sali przedszkolnej, zabaw na placu przedszkolnym, jedzenia przy stolikach oraz nocowania na leżakach.