Bezpieczne wakacje PDF Drukuj Email
niedziela, 03 lipca 2022 09:44, odsłon: 28837

Zbliżający się okres wakacyjny to dla dzieci czas wytchnienia od codziennych obowiązków i  zajęć w przedszkolu, to czas zabawy i wypoczynku. Jednak podstawą jest, by to wszystko odbyło się w sposób bezpieczny. Dlatego też policyjny  profilaktyk  z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce asp. sztab. Barbara Sawienia  odwiedziła dzieci z naszego przedszkola.

Podczas spotkania przedszkolaki przypomniały zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczyły się  zasad bezpieczeństwa nad wodą i w górach oraz sposobów wezwania pomocy. Dowiedziały  się jak ważna  jest szybka interwencja  i udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.  Pani policjantka opowiedziała dzieciom o zagrożeniach i profilaktyce związanej z  zapobieganiem  przestępstw i wykroczeń, zwłaszcza dotyczących dzieci  w kontaktach z osobą nieznajomą. Na zakończenie dzieci obejrzały bajkę, która była podsumowaniem omawianych  sytuacjach, które mogą zdarzyć się podczas letniego wypoczynku.

W wyniku przeprowadzonej prelekcji, przedszkolaki naszej placówki w szerokim zakresie utrwaliły sobie nawyki właściwego zachowania się na drodze. Wykazały się znajomością ruchu drogowego oraz numerów alarmowych. Znają zasady bezpiecznego odpoczynku w różnych środowiskach przyrodniczych  w mieście, górach i nad morzem, a  także  jak wiedzą jak postępować w sytuacji zagrożenia ze strony niebezpiecznego nieznajomego.

Dziękujemy pani asp. sztab. Barbarze Sawienia za pouczające zajęcia i zapraszamy na kolejne spotkania.

Justyna Karpiuk

Zdjęcia przedstawiają dużą grupę dzieci razem ze swoimi nauczyciekami podczas zajęć edukacyjnych z policjantką.