Wycieczka do Alpak w grupie Sarenek PDF Drukuj Email
środa, 29 czerwca 2022 06:40, odsłon: 460

W dniu 20 czerwca grupa „Sarenek” udała się na wycieczkę do Hodowli Alpak w Bujence koło Ciechanowca. Tego dnia dzieci miały okazję poznać te cudowne zwierzęta. Dowiedzieliśmy się skąd one do nas przybyły i w jakim celu ludzie je hodują. Wiemy już, że Alpaki to bardzo pożyteczne zwierzęta. Dostarczają nam nie tylko wełny, ale też mnóstwo pozytywnych doznań.

Sarenki bardzo chętnie i z ogromnym zaangażowaniem karmiły i bawiły się ze zwierzętami.Dzieci były tak szczęśliwe, że uśmiech z ich twarzy nie schodził podczas całego pobytu .

Przedszkolaki mogły dotykać i karmić zwierzątka oraz fotografować się z nimi. Ponadto, panie, które opiekują się Alpakami, zapoznały dzieci z hodowlą, miejscem pochodzenia oraz zwyczajami tych zwierząt.

Atrakcją było również wyprowadzenie Alpaki na spacer-dzieciaki mogły choć przez chwilę poprowadzić je samodzielnie. Panie zorganizowały dla dzieci mnóstwo atrakcji: zajęcia plastyczne, malowanie twarzy i ognisko przy którym zjedliśmy gorące kiełbaski.

Na koniec spotkania przedszkolaki mogły kupić przeróżne pamiątki z wizerunkiem tego uroczego zwierzątka. Pobyt był dla dzieci niesamowitym i niezapomnianym przeżyciem.

Angelika Koszel, Kasia Szerszunowicz, Swietłanka Oleszow

Na zdjęciach widać dzieci z grupy Sarenek w czasie wycieczki do Bujenki. Pierwsze zdjęcia przedstawiają przedszkolaki w czasie karmienia zwierząt, kolejne to zajęcia plastyczne. Następne zdjęcia zostały zrobione w czasie spaceru z alpakami. Ostatnie to zdjęcia pamiątkowe wykonane na ściance z alpakami.