Sówki u Strażaków PDF Drukuj Email
poniedziałek, 13 czerwca 2022 20:39, odsłon: 443

7 czerwca przedszkolaki z grupy Sówek odwiedziły Komendę Powiatową Straży Pożarnej w Hajnówce. Przedszkolaki w trakcie spotkania poznały wyposażenie wozów strażackich oraz sprzęt, jakiego używają strażacy podczas akcji ratunkowych. Przez chwile wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy wsiadając do wozu strażackiego czy używając strażackiego osprzętu. Oprócz poznania tajników pracy strażaka przedszkolaki zdobyły bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa.

Dowiedziały się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia i utrwaliły numery alarmowe do straży pożarnej 998 oraz ogólnopolski numer alarmowy 112. To było bardzo emocjonujące spotkanie. Na pewno straż pożarną odwiedzimy jeszcze raz.

Bożena Szokało-Jefimiuk, Katarzyna Culepa

Zdjęcia przedstawiają przedszkolaki z grupy Sówek w trakcie wizyty w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Hajnówce.