Wymarzony Dzień Dziecka w grupie Wiewiórek i Sarenek PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 czerwca 2022 21:56, odsłon: 700

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni na jaki czekają dzieci małe i duże. W tym roku przedszkolaki z grup Wiewiórek i Sarenek, wraz z Panią Dyrektor Dorotą Eweliną Durzyńską i Panią Wicedyrektor Bogusławą Wołodkiewicz zostały zaproszone do Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego  w Białymstoku. Zaraz po śniadaniu wszyscy w radosnych nastrojach wsiedli do autokaru. Podróż umiliły nam dziecięce utwory muzyczne i zagadki wiosenno - letnie.

Przed głównym wejściem budynku Książnicy czekała na małych podróżników Pani Dyrektor Beata Zadykowicz. Po przywitaniu udaliśmy się na zwiedzanie ogromnego budynku biblioteki i czytelni. Przedszkolaki z uwagą słuchały ciekawostek opowiadanych przez Pana Dominika. Dzieci miały okazję pobawić się wielowymiarowymi szachami, obejrzeć księgozbiory biblioteki oraz przenieść się w czasie zaglądając do gazet z ubiegłego wieku. Najwięcej radości sprawiła próba podniesienia największej księgi liczącej ponad 1500 stron. Druga część naszego Dnia Dziecka rozpoczęła się od wspólnych zabawach z Łosiem Czytusiem oraz słuchania bajek. Włochaty przyjaciel wzbudzał tak wiele pozytywnych emocji i radości, że nikogo trzeba było zachęcać do „przytulasów”. Po krótkiej przerwie i słodkim poczęstunku przygotowanym przez pracowników dzieciaki kontynuowały świętowanie.

Kolejną niespodzianką dla dzieci były zabawy i tańce z animatorkami z WINGEE Rozwiń Skrzydła. Po wyczerpujących  harcach przy muzyce na małych łasuchów czekał zdrowy i kolorowy poczęstunek przygotowany przez naszych Gospodarzy.

Zmęczone, ale szczęśliwe nie chciały opuszczać gościnnych progów Książnicy Podlaskiej.

W podziękowaniu za mile spędzony czas Pani Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska wręczyła Pani Dyrektor Beacie Zadykowicz kolaż ze wspólnych pamiątkowych zdjęć oraz słodki upominek.

Następnym etapem naszej wycieczki było zwiedzanie białostockiego ZOO „Akcent”. Dzieci z bliska mogły zobaczyć zwierzęta żyjące na co dzień w naszych lasach i podziwiać piękno otaczającego parku.

To było niezapomniane i wyjątkowe Święto. Dla naszego przedszkola to już tradycja by spędzić go wspólnie w murach zaprzyjaźnionej Książnicy Podlaskiej.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zaproszenie i życzenia z okazji Dnia Dziecka.

Zapraszamy również do obejrzenia pięknej galerii zdjęć znajdującej się na stronie Książnicy Podlaskiej.

Katarzyna Szerszunowicz, Anna Hałaburda, Angela Koszel, Swietłana Oleszow

Na zdjęciach znajdują się dzieci z grupy Wiewiórek i Sarenek. Pierwsze fotografie zostały zrobione w autokarze. Kolejne przedstawiają dzieci w czasie zwiedzania budynku Książnicy Podlaskiej w Białymstoku. Kolejne to wspólne zabawy z Łosiem Czytusiem oraz animatorkami. Ostatnie zdjęcia przedstawiają przedszkolaki w czasie zwiedzania Białostockiego ZOO „Akcent” oraz zabaw na placu.