Dzień Matki w grupie Wiewiórek PDF Drukuj Email
wtorek, 31 maja 2022 23:41, odsłon: 529

Przygotowania do wyjątkowego Święta, jakim jest Dzień Matki rozpoczęliśmy 5 maja podczas warsztatów garncarskich. Pani Agnieszka Romaniuk z Pracowni Ceramicznej „Kamionka” odwiedziła nas z niezwykłym materiałem jakim jest glina. Każdy uczestnik  wzbił się na wyżyny swojej kreatywności i wykonał swoimi małymi rączkami prawdzie dzieło, jakim był talerzyk i zawieszka. Dzieci własnoręcznie pomalowały wytwory specjalnymi ekologicznymi farbami. Następnie dzieła małych artystów zostały poddane wypaleniu i szkliwieniu. A nam zostało tylko cierpliwie czekać na efekt końcowy.

Dnia 25 maja dzieci zaprosiły najbliższe swojemu sercu osoby, czyli Mamusie na premierę swojego przedstawienia przygotowanego na podstawie wiersza Doroty Gellner „Ogrodnik”. Nasza scena zamieniła się w prawdziwy wiosenny ogród z warzywami  wraz z łąką na której mieszkały zające, jeże, ptaszki, pszczółki i żabki. Wszystko zdobiły ruszające się  kwiatki i drzewko. Wiosennego ładu i porządku pilnowali pan i pani Ogrodnik. Mali aktorzy pięknie zaprezentowali piosenki „Zielona wiosna” oraz „W lesie”.

Z okazji Święta przygotowały również utwór „Każdy ma kogoś bliskiego” oraz mnóstwo wierszy i życzeń płynących z głębi malutkich serduszek. Na koniec każdy obdarował swoją mamę wykonanym własnoręcznie arcydziełem z gliny.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu pięknych strojów i elementów dekoracyjnych.

Anna Hałaburda,

Dyrektor Przedszkola Dorota Ewelina Durzyńska,

Wicedyrektor Bogusława Wołodkiewicz,

Monika Czekańska.