Wspólna podróż po Cyberświecie Żuberków z pracownikami z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. PDF Drukuj Email
wtorek, 31 maja 2022 22:47, odsłon: 476

W dzisiejszych czasach, z Internetu korzystają już bardzo małe dzieci. Jeśli rodzaj aktywności i czas spędzany w Internecie przez najmłodszych podlega kontroli rodziców, to nie ma powodów do niepokoju. Warto jednak, aby każde dziecko już od najmłodszych lat miało wiedzę dotyczą niebezpieczeństw, jakie posiada świat wirtualny. Profilaktyka jest wskazana, gdyż „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Przedszkolaki poznały przygody Rysia i Tolka, którzy poszukiwali odpowiedzi na pytania dotyczące bezpiecznego poruszania się w wirtualnym świecie.

Wesołe pacynki po przywitaniu się z dziećmi, zaprosiły do krainy zwanej „Cyberzachodem", która  mieści się w Internecie. Zabawa „w sieci” przy użyciu kłębka włóczki, pokazała jak sieć łączy ze sobą różne komputery. Natomiast spotkanie z Dziką Bandę, która czyha w sieci, pokazało w jaki sposób radzić sobie z cyberzbirami. Proponowane  zadania uczyły jakie zachowania w internecie są właściwe, a jakie nie. Dziękujemy pani Justynie i pani Małgosi za wspólną podróż po Cyberświecie, dzięki której dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z mediów elektronicznych oraz zagrożeń związanych z ich używaniem.

Agnieszka Prokopiuk

Zdjęcia przedstawiają dzieci podczas zajęć edukacyjnych, oraz podczas witania się z pacynkami. Na kolejnych widzimy dzieci trzymające włóczkę tworząc sieć, i przy stoliku, gdzie wykonują zadania związane z wcześniej wysłuchanym opowiadaniem.