Zajączki z wizytą na Ranczu Kupała PDF Drukuj Email
wtorek, 31 maja 2022 22:37, odsłon: 537

25 maja, w słoneczne przedpołudnie, Zajączki wybrały się na swoją pierwszą wycieczkę autokarową. Wyposażeni w kolorowe plecaki, wyruszyliśmy, aby zapoznać się ze zwierzętami mieszkającymi na „Ranczu Kupała”. Uroczysko Rancho Kupała położone jest w miejscowości Orzeszkowo, w malowniczej okolicy na skraju naszej prastarej, pięknej Puszczy Białowieskiej. W Uroczysku powitał nas gospodarz – Pan Zbyszek i zaprosił do zwiedzania i poznania mieszkańców swojego gospodarstwa.

W mini – zoo mogliśmy zobaczyć zwierzęta gospodarskie oraz egzotyczne,  m.in. strusia, konie szetlandy, owce, kury, kozy, króliki, indyki, kaczki, gęsi, perliczki, pawie , bażanty, osiołki oraz przemiłego alpaka. Konie, owce i osiołki karmiliśmy nawet marchewkami.   Ciekawa była wystawa narzędzi rolniczych oraz kuźnia, które prezentują dawne życie na wsi podlaskiej i zapomniany już zawód kowala. Na Ranczu mogliśmy również skorzystać z wielu innych atrakcji: placu zabaw, po którym jeździliśmy rowerami i mini – traktorami, „ małpiego gaju" – ze zwisającymi linkami oraz ogniska, przy którym piekliśmy kiełbaski. Ach, cóż to był za dzień! Na zakończenie naszej wizyty w Uroczysku otrzymaliśmy słodkie niespodzianki i pożegnaliśmy się z Kupalinką – ogromną postacią, wyrzeźbioną z drzewa topolowego, która jest symbolem Uroczyska. Wracaliśmy pełni wrażeń i przesiąknięci zapachem tego pięknego miejsca.

Anetta Trusiewicz – Kolinko, Halina Pawluczuk i Ula Kiryluk

Na zdjęciach przedstawiony jest nasz przemarsz do autokaru, a następnie przejazd i wizyta w uroczysku. Ostatnie zdjęcie zrobiliśmy przy Kupalince z drewna – symbolu Rancha Kupała.