Wiosna i zdrowie! u Lisków PDF Drukuj Email
niedziela, 22 maja 2022 22:37, odsłon: 428

Dzieciom z grupy Lisków koniec marca i początek kwietnia minął pod znakiem realizacji celów, które na Pierwszy Dzień Wiosny określiły. Szukaliśmy pierwszych oznak wiosny w okolicach przedszkola. Dzieci zobaczyły pierwsze kwiatki, które dopiero się pojawiły. Byli bardzo zadowoleni ze swojego odkrycia. Ponadto założyliśmy ogródek i posialiśmy pierwsze nasionka (ogórek i rzeżuchę) oraz cebulę na szczypiorek. Szybko mogliśmy obserwować i smakować efekty naszej pracy, czyli pyszną rzeżuchę. Na szczypiorek i ogórki musimy natomiast troszkę dłużej poczekać.

W ramach aktywnych działań do planu dnia dodaliśmy codzienne spacery. Dzieci chętnie korzystały z pięknej, wiosennej pogody. Dodatkowo wybraliśmy się do Biblioteki Miejskiej w Hajnówce. Dzieci miały okazję posłuchać książeczki o zdrowiu, co ma na nie wpływ i jak możemy je wspomóc. Mieliśmy również okazję zobaczyć wnętrze biblioteki, obejrzeć książeczki oraz dowiedzieć się pewnej rzeczy. Mianowicie żeby rosnąć, dzieci muszą zdrowo jeść a dodatkowo.. czytać książki. Dzieci same mogły się o tym przekonać, sprawdzając na koniec ile urosły po odwiedzeniu biblioteki oraz posłuchaniu książeczek. Na pamiątkę każde dziecko dostało od Pań wspaniałe książeczki do wspólnej pracy z Rodzicami, za co serdecznie dziękujemy.
Na zakończenie naszych aktywnych i zdrowych działań, dzieci samodzielnie stworzyły pracę plastyczną pt. „Zdrowie na talerzu”.

Aleksandra Bobrowska, Małgorzata Lipnicka–Pleskowicz
zdjęcia: Justyna Moszczyńska, Iwona Boguń-Gawrysiak

Zdjęcia przedstawiają dzieci podczas zakładania ogródka, wspólnych zabaw przy muzyce oraz codziennych spacerów, w tym również wyjście do Biblioteki Miejskiej w Hajnówce. Ostatnie zdjęcia są pamiątkowymi z wykonaną pracą plastyczną.