Dzień Ziemi w grupie Lisków PDF Drukuj Email
niedziela, 22 maja 2022 21:49, odsłon: 396

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu dzieci z grupy „Liski” ubrały się na zielono i niebiesko – czyli tak, jak wygląda nasza planeta Ziemia. Na początek dzieci wspólnie ustaliły, jak mogą dbać o naszą planetę, czyli musimy oszczędzać wodę i prąd czy segregować śmieci. Są to działania, które dzieci mogą podejmować w domu.

Dzieci miały okazję ułożyć historyjkę obrazkową, na podstawie wysłuchanego wiersza pt. „Prośba Matki Ziemi” o działaniach ekologicznych. Następnie dzieci zrobiły pracę plastyczną, wykorzystując talerzyki, folię oraz farby. Za pomocą paluszków, ćwicząc tym samym motorykę małą, rozprowadziły przez folię farby w taki sposób, aby powstała Ziemia. Na koniec prace zostały powieszone na tablicy korkowej, pięknie zdobiąc naszą salę.

Aleksandra Bobrowska, Małgorzata Lipnicka-Pleskowicz

Zdjęcia przedstawiają dzieci podczas zabawy dydaktycznej na podłodze. Na kolejnych zdjęciach widzimy jak dzieci wykonują pracę plastyczną oraz sesję zdjęciową z planetą Ziemią.