Zajączki obchodzą Dzień Ziemi PDF Drukuj Email
środa, 04 maja 2022 19:57, odsłon: 508

22 kwietnia jest Dniem Ziemi, naszej błękitnej planety – domu dla ludzi, zwierząt i roślin. To coroczne wydarzenie obchodzone jest w naszym przedszkolu w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą. Zajączki wybrały się więc na spacer w pobliżu przedszkola, by posprzątać osiedlowy plac zabaw. W ten sposób, segregując znalezione śmieci do odpowiedniego koloru worków, chcieliśmy oczyścić „malutki skrawek naszej planety”.

Pamiętamy, że Ziemi i środowiska nie należy zanieczyszczać, że trzeba oszczędzać wodę i energię. Dlatego segregujemy śmieci, zakręcamy wodę, gdy szczotkujemy zęby i gasimy światło, gdy jest widno. Ratujmy naszą planetę, abyśmy jak najdłużej mogli na niej mieszkać. Tylko my, ludzie możemy to zrobić.

Anetta Trusiewicz – Kolinko, Halina Pawluczuk i Ula Kiryluk

Zdjęcia przedstawiają dzieci z grupy Zajączków podczas segregowania uzbieranych odpadów w ramach corocznej akcji „Sprzątanie Ziemi”.