Jajko w roli głównej w grupie Jeżyków PDF Drukuj Email
poniedziałek, 18 kwietnia 2022 22:31, odsłon: 504

Czy jajko może być bohaterem dnia? Oczywiście! Przedszkolaki w grupie Jeżyków cały, piątkowy dzień „obracały się” wokół jajek. Dowiedziały się  jak różne mogą być jajka i co najważniejsze, wszystko na podstawie własnych obserwacji. Wśród wielu przyniesionych od zaprzyjaźnionego hodowcy jajek, poznały te, które pochodzą od gęsi, kury czubatki, kaczki staropolskiej, przepiórki czy najmniejszej kury świata – seramy. Było co oglądać... Był też czas na malowanie jajek i wybieranie kolorów - każdy przedszkolak miał okazję zrobić to sam. No, prawie sam…

Dodatkowo, dzieci poznały również metodę dekorowania jajek woskiem, którą pokazała pani Jola. Tym razem, nie było chętnych do pomocy i to głównie ze względu na zachowanie środków ostrożności.

Znalazła się również chwila na dokończenie świątecznej pocztówki, której głównym elementem było jajko, bo jakże by nie?

I gdyby nie degustacja ugotowanych wcześniej jajek z własnej hodowli szczypiorkiem, nikt by może nie miał ochoty ani siły na zwykłą, dziecięcą zabawę…. Chyba, że zabawę z jajkiem!

Jola Wołkowycka, Justyna Karpiuk i Ula Raczkowska

zdjęcia: Joanna Siłkin i Jola Wołkowycka

Zdjęcia przedstawiają dzieci z grupy Jeżyków podczas zajęć o tematyce świątecznej, której głównym bohaterem jest jajko. Zdjęcia przedstawiają dzieci i panie podczas malowania jajek, oglądania różnorodnych jajek, jedzenia jajek oraz pamiątkowe zdjęcia z gotowymi kraszankami.