Światowy Dzień Zdrowia w grupie Sówek PDF Drukuj Email
czwartek, 14 kwietnia 2022 05:23, odsłon: 450

W dniu 7 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji uczestniczyliśmy w specjalnych zajęciach, mających na celu ukazanie dzieciom znaczenia zdrowia oraz poznania sposobów dbania o nie. Zajęcia rozpoczęliśmy pogadanką na temat zdrowia i próby określenia czym też zdrowie jest. Następne dzieci zapoznały się z piramidą zdrowego żywienia, której zadaniem jest pokazanie nam, jakich produktów powinno być w naszej diecie najwięcej, a jakich najmniej. Następnie dzieci w oparciu do uzyskane informacje segregowały żywność na zdrową i niezdrową.

Zdrowie to również ruch i gimnastyka, więc przedszkolaki wspólnie wykonały kilka ćwiczeń ruchowych. Następnie dzieci kolorowały rysunki ze znanymi produktami do spożycia - oczywiście tymi zdrowymi. Po zajęciach wspólnie doszliśmy do wniosku, że o zdrowie trzeba dbać każdego dnia.

Monika Szwarc, Katarzyna Culepa

Pierwsze zdjęcia przedstawiają dzieci w trakcie zajęć na dywanie – tworzenia piramidy żywności i segregowania żywności. Na kolejnych widzimy maluszki w trakcie zabaw ruchowych. Na następnych zdjęciach widzimy dzieci w trakcie kolorowania prac plastycznych. Następne przedstawiają pokaz wykonanych prac. Galerię kończą zdjęcia dzieci w trakcje spożywana przepysznych owoców.