Tablice manipulacyjne Żuberków. PDF Drukuj Email
wtorek, 05 kwietnia 2022 23:42, odsłon: 563

Tablica manipulacyjna to zabawka, która została zainspirowana pedagogiką Montessori, która mówi, że dziecko przyswaja wiedzę ze środowiska, w którym się znajduje. Taką zabawkę, można wykonać samemu, potrzeba odrobinę chęci, czasu i pomysłu. Potrzebne elementy znajdziemy w garażu, sklepie budowlanym i pasmanterii. Są to z pozoru nie potrzebne rzeczy np. stare zawiasy, kłódki, lusterka, w sumie wszystko to, co może wydać się interesujące dla małego dziecka. Taka zabawka umożliwia dzieciom swobodne korzystanie z przedmiotów, które zwykle są poza ich zasięgiem.

Jak wiadomo dzieci uwielbiają wszystko to, co da się przesunąć, wyciągnąć, odkręcić, włączyć i wyłączyć, dzięki temu  uczą się nowych doświadczeń i poznają świat przez manipulowanie i eksperymentowanie. Dzięki pomysłowym rodzicom Julki i Nataniela, pani Agnieszki i Adama Kudłacik i Marcina Gromotowicz,  mamy super ciekawe tablice manipulacyjne, nazywane także sensorycznymi lub tablicami aktywności. Dają ona przedszkolakom dużą frajdę, bo mają wiele ciekawych przedmiotów w jednym miejscu. Tym samym rozwijają umysł małego człowieka i wspierają chęć poznawania świata. Dzieci ćwiczą koncentrację, rozwijają sprawność ręki, palców.

Przekazanie tablic nastąpiło na ręce naszej pani Dyrektor, która serdecznie podziękowała wraz z wychowawcą grupy za ciekawy upominek oraz współpracę z przedszkolem. Dzieci za tak piękny „dar serca” podziękowały piosenką i szczerym uśmiechem.

Iwona Gierasimiuk

Zdjęcia przedsawiają dzieci z grupy Żuberków oraz dwoje rodziców, podczas wreczenia podzękowań za wykonanie tablic sensorycznych.