Żuberki pieką pyszny chleb. PDF Drukuj Email
wtorek, 29 marca 2022 20:16, odsłon: 502

Dzieci zamieniły się w piekarzy i ochoczo przystąpiły do pracy. Najpierw omówiły przepis, aby wiedzieć co jest potrzebne do przygotowania pysznego chleba. Odmierzały ilość mąki, dodawały sól i drożdże. Po dokładnym wymieszaniu składników wymieszały wszystkie składniki i przełożyliśmy ciasto do foremek wysmarowanych oliwą. Chleb oddaliśmy paniom kucharkom, aby go upiekły a sami obejrzeliśmy i omówiliśmy kilka etapów jego powstawania, począwszy od siewu zboża poprzez zbiory i wypiek w piekarni.

Zapach świeżego chleba roznosił się po całym przedszkolu. Aż ślinka ciekła... Następnego dnia kanapki własnoręcznie przygotowane z naszym chlebem smakowały wyśmienicie.

Agnieszka Prokopiuk i Iwona Gierasimiuk

Na zdjęciach widzimy dzieci , które przygotowują produkty do wypieku chleba. Następnie po kolei wsypują składniki do dużej miski. Późniejsze zdjęcia prezentują upieczony chleb, a kolejne dzieci robiące kanapki.