Obchody Światowego Dnia Wody w grupie Jeżyków PDF Drukuj Email
poniedziałek, 28 marca 2022 20:57, odsłon: 518

Światowy Dzień Wody to dobra okazja, aby docenić ten zasób, który dała nam natura i przypomnieć, jak ważne jest jego zachowanie dla istnienia całej planety. 22 marca grupa Jeżyków podczas zajęć edukacyjnych oraz przeróżnych, innych działań pogłębiała wiedzę z tej dziedziny. Wprowadzeniem do tematu było obejrzenie krótkiego filmu edukacyjnego „Woda wokół nas”. Dzieci zastanawiały się nad tym, co robimy, powinniśmy zrobić, albo czego robić nie powinniśmy aby chronić to naturalne bogactwo.

Uczestnicząc w zabawach badawczych przedszkolaki poznawały właściwości wody, a także ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji oraz różnorodnych doświadczeń. Mieszanie się kolorów, powstawanie barw pochodnych, obieg wody w przyrodzie – to najważniejsze tematy, wokół których działo się u nas wiele.

Był czas na aktywne zabawy z muzyką ale również na chwilę relaksu i kontemplacji podczas „lekcji ciszy” według metody Marii Montessori. Nie zabrakło też kolejnej okazji by przypomnieć jak należy właściwie myć ręce i jednocześnie nie marnować wody. Okazało się, że nie jest to takie łatwe…

Utrwaleniem zdobytej wiedzy było wykonanie pracy plastycznej. Niebieska kropelka stała się symbolem obchodzonego w naszej grupie „Święta Wody”.

… a gdy piliśmy wodę z naszego, przedszkolnego urządzenia filtrującego, jej smak nie był nigdy tak dobry jak dzisiaj.

Justyna Karpiuk, Jola Wołkowycka i Ula Raczkowska

zdjęcia: Ela Wołkowycka i Joanna Siłkin

Zdjęcia przedstawiają dzieci z grupy Jeżyków podczas różnorodnych aktywności związanych z obchodami Światowego Dnia Wody: wykonywanie pracy plastycznej, doświadczenia z wodą i barwnikami, układanie napisu "woda" z literek i nakrętek po wodzie, pokaz mycia rąk przy zlewie, picie wody z kubka przy stoliku.