Żuberkowy ogródek witaminek. PDF Drukuj Email
czwartek, 24 marca 2022 22:29, odsłon: 514

Żuberki aktywnie uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych, których celem było wzbogacenie wiedzy dotyczącej hodowania wybranych roślin, wyrabianie nawyków zdrowego odżywiania oraz praca zespołowa. Dzieci przyniosły potrzebne przybory (pojemniczki, doniczki) ziemię i nasionka. Przed przystąpieniem do pracy poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Obejrzały i omówiły różne nasionka i cebulki, a następnie przystąpiły do założenia zielonego ogródka w sali.

Sprytnie nasypywały ziemi, siały wybrane nasionka, które następnie ustawiliśmy w kąciku przyrodniczo-badawczym. Odtąd każdego dnia będziemy wypatrywać pierwszych kiełkujących roślin i obserwować ich wzrost. Codziennie rano nasz ogródek jest podlewany, bo przedszkolaki wiedzą, że roślinom potrzebna jest do wzrostu woda i słoneczko. A gdy już nam wyrosną te witaminki, to schrupiemy je z kanapeczką. Kwiatki posadzimy na placu przedszkolnym, aby było wiosennie wkoło i wesoło.

Iwona Gierasimiuk

Na pierwszych zdjęcia widzimy dzieci, które przyniosły dużo różnych nasion. Na kolejnych możemy obejrzeć ich pracę, podczas sadzenia i siania. Kolejne zdjęcia przedstawiają dzieci, które stawiają sadzonki na parapecie oraz je podlewają.