Wiosenne prace w małym ogródku Sarenek PDF Drukuj Email
niedziela, 20 marca 2022 19:38, odsłon: 461

Sarenki już dawno poczuły, że wielkimi krokami zbliża się wiosna, dlatego jak co roku postanowiliśmy założyć nasz ogródek. Przedszkolaki zgromadziły potrzebne skrzynki, kiełkownicę, konewkę, ziemię oraz nasiona i cebulki kwiatów. Przed rozpoczęciem pracy dzieci przypomniały sobie, co potrzebne jest roślinom by szybko i pięknie rosły. Następnie wszyscy ochoczo wzięli się do pracy. Sarenki posadziły cebulę na szczypior, nasiona rzodkiewki na smaczne i zdrowe kiełki, posiały kwiaty szałwii i aksamitek oraz założyły hodowlę fasoli.

Przedszkolaki codziennie pielęgnowały swoje uprawy, podlewały i obserwowały zachodzące zmiany. Roślinki wykiełkowały bardzo szybko. Dzieci codziennie próbowały kiełki rzodkiewki i  czekały na szczypior by zrobić pyszne, zdrowe kanapki.

Sarenki pielęgnując rośliny nauczyły się przede wszystkim systematyczności. Zdobyły również praktyczną wiedzę na temat roślin i otaczającej nas przyrody.

Katarzyna Szerszunowicz, Swietłana Oleszow

Zdjęcia: Joanna Siłkin

Na zdjęciach widać dzieci z grupy sarenek. Dzieci sieją i sadzą cebulki w skrzynkach, zakładają hodowlę fasoli. Na następnych fotografiach widać rosnące i kiełkujące rośliny. Na ostatnich dzieci robą kanapki.