V Przedszkolny Festiwal Logopedyczny PDF Drukuj Email
niedziela, 20 marca 2022 19:09, odsłon: 601

6 marca obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy, z tej okazji 10 marca w naszym przedszkolu odbyła się już piąta edycja Przedszkolnego Festiwalu Logopedycznego pod patronatem  Pani Dyrektor Doroty Eweliny Durzyńskiej. Celem przedsięwzięcia było kształtowanie umiejętności i nawyku poprawnej i wyrazistej artykulacji, rozwijanie słownictwa i uzdolnień recytatorskich, indywidualnych zdolności twórczych dzieci oraz uzupełnienie i urozmaicenie zajęć terapii logopedycznej.

Przedszkolaki uczyły się w domu z rodzicami wierszyków i rymowanek „łamiących języczki” utrwalających ćwiczone głoski oraz przygotowywały prace plastyczne ilustrujące ich treść. Swoje umiejętności artykulacyjne i recytatorskie, z wielkim przejęciem i zaangażowaniem, dzieci zaprezentowały przed społecznością przedszkolną. Występom towarzyszyła miła atmosfera dzięki czemu przedszkolaki były pełne wrażeń i ciepłych wspomnień.
Pani Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska serdecznie gratulowała uczestnikom festiwalu a także rodzicom dzieci poczynionych postępów w terapii logopedycznej, pięknie przygotowanych recytacji i wykonanych prac plastycznych. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody za występ, które wręczała Pani Dyrektor i Wicedyrektor.
Przedszkolaki zostały nagrodzone dzięki wsparciu Pani Dyrektor przedszkola i Stowarzyszenia LGD „Puszcza Białowieska” za co serdecznie dziękujemy.
Uroczystość swoimi występami uświetniły dzieci z grupy Jeżyków.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w terapię, przygotowanie dzieci do festiwalu i za wspieranie ich w tak trudnym zadaniu jakim jest codzienna praca nad prawidłową komunikacją i wymową. Podkreślić należy, iż skuteczność działań podejmowanych w czasie terapii logopedycznej w dużej mierze jest uzależnione od motywacji i zaangażowania dziecka jak również jego najbliższych oraz systematycznej kontynuacji ćwiczeń w domu.

Życzymy dalszych sukcesów.

Ela Wołkowycka, Justyna Karpiuk, Jola Wołkowycka
zdjęcia: Jola Wołkowycka

Zdjęcia przedstawiają uczestników Festiwalu Logopedycznego podczas recytacji. Kolejne zdjęcia ukazują dzieci z grupy Jeżyków podczas tańca oraz śpiewu. Następne zdjęcia przedstawiają grupowe zdjęcie nauczycielek z Panią Dyrektor, Wicedyrektor oraz Panią logopedą. Dalsze zdjęcia ukazują wręczanie dzieciom dyplomów i nagród przez Panią Dyrektor, Wicedyrektor i Panią logopedę. Ostatnie zdjęcia przedstawiają prace plastyczne dzieci.