Walentynki w grupie Sarenek PDF Drukuj Email
niedziela, 20 lutego 2022 21:45, odsłon: 2229

W dniu świętego Walentego nic nie może dziać się złego, nikt nie może się dziś złościć, bo dziś nadszedł dzień miłości... Walentynki to święto, które obchodzone jest na całym świecie 14 lutego. Dzieci z grupy Sarenek przybyły do przedszkola ubrane na czerwono. Na początku próbowaliśmy wyjaśnić czym są Walentynki, pomysłów było mnóstwo – według Sarenek jest to święto „zakochanych, przytulaków, uścisków i całusów”.

W tym wyjątkowym dniu naszym miłym gościem była Pani Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska, która poczęstowała wszystkich słodką walentynką. Pani Dyrektor chętnie wzięła udział w walentynkowych zabawach. Wspólne świętowanie sprawiło wiele radości Sarenkom.

Przedszkolaki poznały  tradycję Walentynek, rozmawiały o tym jak można okazywać szczęście, przyjaźń, miłość bliskim osobom. Bawiły się przy piosenkach, tańczyły Walentynkowy twist w parach, brały udział  w zabawie logorytmicznej „Serce mam, Tobie dam”, rozwiązywały zagadki.

W tym roku nasza grupa przystąpiła do Międzynarodowego Edukacyjnego Projektu „Emocja”. Jego głównym celem jest tworzenie sytuacji budujących wrażliwość dziecka, empatię i szacunek wobec innych. W ramach działań znajdujących się w trzecim module - „Kraina Mocy Słów” przedszkolaki z grupy Sarenek we współpracy z grupą Wiewiórek stworzyły piękne i kolorowe Walentynki. Dzieci z wielkim zaangażowaniem kolorowały i ozdabiały laurkę, którą następnie podarowały młodszym kolegom. Sarenki tego dnia poznały jak ważne jest sprawianie innym przyjemności i nawet najdrobniejsze gesty i słowa mogą wywołać uśmiech na twarzy.

Kasia Szerszunowicz, Angelika Koszel, Swietłana Oleszow

Zdjęcia: Asia Siłkin

Zdjęcia przedstawiają dzieci z grupy Sarenek w czasie zabaw  z okazji Walentynek. Następne fotografie przedstawiają dzieci w czasie zabaw ruchowych, oraz w czasie ozdabiania walentynki. Kolejne zdjęcia przedstawiają wymianę laurek między grupami. Ostatnie to zdjęcia pamiątkowe  - grupowe oraz na ściance udekorowanej serduszkami.