Walentynki w grupie Wiewióreczek PDF Drukuj Email
niedziela, 20 lutego 2022 21:00, odsłon: 484

Dnia 14.02.2022 roku w naszej grupie królował kolor czerwony, dzięki któremu odczuwalny był wyjątkowy nastrój. Podczas wyjątkowych zajęć nie brakowało rozmów o uczuciach i miłych słowach, którymi możemy obdarować bliskie osoby. Każdy przedszkolak opowiedział co według niego oznacza sformułowanie -  „Kocham Cię!”, znaczeń było mnóstwo i każde było fantastyczne. Dzieci miały za zadanie odnaleźć z rozsypanki brakujące elementy „serduszkowej układanki”. Wiele radości  maluszkom sprawiła zabawa ruchowa do melodii piosenki - „Serduszko w rytmie cza - cza”. Następnie podczas muzyki wymienialiśmy się swoimi papierowymi sercami z przyjaciółmi z grupy.

W tym roku nasza grupa przystąpiła do Międzynarodowego Edukacyjnego Projektu „Emocja”. Jego głównym celem jest tworzenie sytuacji budujących wrażliwość dziecka, empatię i szacunek wobec innych. W ramach działań znajdujących się w trzecim module - „Kraina Mocy Słów” przedszkolaki z grupy Wiewiórek we współpracy z grupą Sarenek stworzyły piękne i kolorowe Walentynki. Dzieci z wielkim zaangażowaniem kolorowały i ozdabiały laurkę, którą następnie podarowały starszym kolegom. Maluchy tego dnia poznały jak ważne jest sprawianie innym przyjemności i nawet najdrobniejsze gesty i słowa mogą wywołać uśmiech na twarzy.

Anna Hałaburda, Pani Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska

Zdjęcia przedstawiają różnorodne zabawy w grupie Wiewiórek z okazji Walentynek. Kolejno prezentowane są dzieci: podczas układania rozsypanki oraz zabaw ruchowych. Następne fotografie to indywidualne portrety na tle tablicy wypełnionej serduszkami. Ostatnie zdjęcia przedstawiają wymianę laurkami między grupami.