Ekumeniczny Koncert Kolęd to już tradycja naszego przedszkola. PDF Drukuj Email
piątek, 18 lutego 2022 20:31, odsłon: 633

Zima już pomalutku od nas ucieka, więc dla przypomnienia chwil radosnych przedstawiamy  wspólne  kolędowanie. Koncert pod patronatem naszej pani dyrektor Doroty Eweliny Durzyńskiej w tym roku był w formie online. Uczestniczy pięknie zaprezentowali swoje kolędy i pastorałki, przesłali nam i dzięki temu możemy sobie teraz powspominać. Dla ciekawostki zdradzimy, że według tradycji autorem pierwszej kolędy był św. Franciszek z Asyżu, zaśpiewano ją w nocy z 24 na 25 grudnia 1223 roku we włoskim Greccio, gdzie Święty po raz pierwszy postanowił „odtworzyć” grotę Narodzenia Jezusa w Betlejem.

Wraz z prostymi ludźmi z okolicy przygotował pierwszą, żywą szopkę. Jak pisze jego biograf, Tomasz z Celano, „w dzikim krajobrazie Monte Lacerone, Święty zapragnął przynajmniej jeden jedyny raz ujrzeć na własne oczy narodziny Bożej dzieciny” Modlitwom towarzyszył śpiew. I tak tradycja trwa do dziś, a kolędy - pieśni i pastorałki  stanowią dziedzictwo kultury wielu narodów. Muzyka jest  otwartą przestrzenią wrażliwości, oczekiwań, potrzeb. Mamy nadzieję, że w następnym roku  będziemy mogli spotkać się w realu, usiąść przy wspólnym stole i zaśpiewać.

Wszyscy uczestnicy dyplomy i upominki otrzymali , i z radosną minką windą odjechali .

Ps. Dziękujemy pani Dyrektor za objęcie koncertu patronatem i pomoc w organizacji, a Pani Kasi za przygotowanie prezentacji z występów. Rodzicom składamy podziękowania za przygotowanie i przesłanie nagrań a uczestnikom czyli naszym cudownym przedszkolakom gratulujemy występu.

Zapraszamy do obejrzenia nagrań:

Agnieszka Prokopiuk i Iwona Gierasimiuk

Zdjęcia prezentują uczestników koncertu podczas odebrania dyplomów i upominków z rąk naszej pani Dyrektor . Kolejne to zdjęcia grupowe wraz z nauczycielkami z grup. Na ostatnim zdjęciu możemy zobaczyć najmłodsze uczestniczki koncertu wraz z ich panią.